Haberler & Duyurular

Yapı Kredi Koleksiyonu’ndan Renkler

28.08.2019

Yapı Kredi, kuruluşunun 75. yılını Bursa, İzmir, Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek “Yapı Kredi Koleksiyonu’ndan Renkler” sergisiyle kutluyor.

Serginin ilk durağı Bursa’da, Yapı Kredi koleksiyonu’ndan şehre özel seçilmiş yapıtlar sergilenecek. Bursalı sanatseverler Osman Hamdi Bey’den Abidin Dino’ya, Aliye Berger’den Bedri Rahmi Eyüboğlu’ya, Feyhaman Duran’dan Şevket Bursalı’ya klasik ve modern resmimizin önemli ressamlarının yapıtlarını görme olanağını bulacaklar. Sergi; 3 Eylül – 28 Eylül 2019 tarihleri arasında Bursa Nilüfer Belediyesi Nâzım Hikmet Kültürevi’nde görülebilir.

Yapı Kredi’nin “kültür ve sanatın korunarak gelecek kuşaklara aktarılması” hedefinin en önemli göstergesi 1954 yılından bu yana oluşturduğu Yapı Kredi Koleksiyonları’dır. Resimden sikkeye, tombaktan nadir kitaba çok geniş bir yelpazeyi kapsayan Yapı Kredi Koleksiyonları ülkemiz için adeta bir kültür hazinesi niteliğini taşır. Yapı Kredi, 75. yılında düzenlediği bu sergilerle bir yandan “Biz kültür ve sanatın bankasıyız” diyen kurucusu Kâzım Taşkent’in misyonunu sürdürürken bir yandan da sanatın sınırları aşmasına katkıda bulunuyor.

PAYLAŞ

Görseller